Čaj


V naší prodejně naleznete sypané čaje Oxalis, čaje a bylinné směsi v nálevových sáčcích.
Dále vám můžeme nabídnout balené čaje od výrobců Natura-Grešík, Ahmad, London, Biogena, Ecce – Vita Dr.Frej, Everest Ayurveda

Černé čisté:
Indie, Nepál, Ceylon, Čína, Gruzie, Keňa, Turecko

Černé aromatizované – sypané i v nálevových sáčcích:
každých 14 dnů pro vás vybíráme jiné z nabídky více než 50 druhů

Zelené, žluté, bílé čisté:
Japonsko, Čína, Taiwan, Vietnam, Indie, Nepál, Ceylon

Zelené aromatizované – sypané i v nálevových sáčcích:
každých 14 dnů pro vás vybíráme jiné z nabídky více než 70 druhů

Polofermentované čisté i ochucené:
Čína, Taiwan

Čaje v nálevových pyramidkách „Bon Thé“
Bon ThéTyto čaje jsou baleny v opakovatelně uzavíratelném obalu, který zachovává aroma a svěžest čaje. Baleno po 20-ti nálevových sáčcích pyramidálního tvaru. Pyramidky jsou vyrobeny z biologicky odbouratelného materiálu na bázi kukuřičného škrobu. Jsou přátelské k životnímu prostředí a jejich jedinečný tvar umožňuje rozvinutí čajových lístků a získání plné chuti čaje. Díky průhlednosti nálevového sáčku můžete posoudit barvu, vůni i kvalitu lístků čaje. Řada Bon Thé má celkem 21 variant zahrnujících širokou škálu různých čajů: zelené i černé čaje čisté nebo aromatizované, Darjeeling, Pu-Erh, Rooibos, bylinné směsi, ovocné čaje.

Oxabag
OxabagTato řada čajů je vyráběna podle stejné a osvědčené technologie jako všechny sypané čaje z receptur firmy Oxalis. Jde však o větší nálevové sáčky, ze kterých pohodlně připravíte celou konvici (400 – 500 ml) kvalitního čaje. Krabička obsahuje 10 nálevových sáčků, které jsou samostatně baleny v celofánovém přebalu. Tato řada obsahuje celkem 12 variant: zelené i černé čaje čisté nebo aromatizované, Pu-Erh, Rooibos, Maté a ovocné čaje.

Kvetoucí čaje 
Kvetoucí čajeKvetoucí čaje jsou ručně svinované čajové lístky, které jsou s ukrytými drobnými květy zpracovány do úhledných forem – např. kuličky, konusu nebo jiných tvarů. Základem kvetoucích čajů může být zelený, černý nebo bílý čaj. Čajiové pupeny se pro tento účel sbírají poměrně mladé v předjaří, ještě dříve než se otevřou. Lístky se nechají mírně zavadnout, lehce se dosuší a poté napaří. Tím získají vláčnost potřebnou pro ruční svinování. Další složku tvoří čerstvé květy, které se vybírají podle barevnosti a tvarů. Nejčastěji se používají květy jasmínu, lilie, měsíčku, amaranthu a laskavcovky.

Kvetoucí čaj se zalití horkou vodou pozvolna rozevře a odhalí květiny schované uvnitř. Jednotlivá spojení květů a čaje pak ovlivní vzhled, vůni a chuť hotového nálevu. Kvetoucí čaje jsou kvalitním a nevšedním dárkem.
V naší prodejně naleznete 14 druhů těchto specialit

Rooibos ( fermentovaný i nefermentovaný):
každých 14 dnů pro vás vybíráme různé sypané z nabídky 50 druhů

Honeybush ( fermentovaný i nefermentovaný):
každých 14 dnů pro vás vybíráme různé sypané aromatizované varianty z nabídky 10 druhů

Maté:
každých 14 dnů pro vás vybíráme různé sypané aromatizované varianty z nabídky 8 druhů

Lapacho a Catuaba

Ajurvédské čaje (sypané i v nálevových sáčcích)

od výrobců Basilur, Dilmah a Pukka

Ovocné čaje:
Nejrozmanitější kombinace s ibiškem i bez ibišku. každých 14 dnů pro vás vybíráme různé druhy z 55 variant

Bylinné směsi a jednodruhové bylinné čaje